„Нефтохимик 2010” ще зимува трети

Сряда, 21 Декември 2016 09:00
Баскетболистките на „Нефтохимик 2010” постигнаха своята втора победа от началото на сезона в женското първенство. Бургазлийки записаха успех в шести кръг в опашкарското дерби срещу „Септември” със 78:63 /18:16, 20:16, 21:11, 19:20/. На старта в шампионата през октомври „Нефтохимик 2010” също се справи със столичанки.
Момичетата на треньора Емил Йонов започнаха със серия от 10-2. По-късно поведоха с 14 точки, като на почивката резултатът бе в полза на гостите - 38:32. Двубоят обаче се реши в третата четвърт, в която със здрава защита бургаският тим спечели с 21:11.

Това бе последен мач за 2016 г. в женския шампионат, който се подновява на 8 януари. „Нефтохимик 2010” заема трето място във временното класиране с актив от 7 т. от две победи и три загуби. С мач по-малко пети е „Берое”, а „Септември остава в дъното без победа и с 5 т. Лидер е „Монтана” с 9 т., със същия актив е вторият „Хасково”.
Най-резултатна за бургазлийки бе Анита Браун с 28 точки, 7 борби и 5 асистенции. Батабе Земпаре записа дабъл-дабъл от 21 точки и 24 борби, а Теодора Динева вкара 14 точки.
На 8 януари „Нефтохимик 2010” е домакин на „Берое”.

Още новини от Бургас

Искат промени в Закона за движение по пътищата

„С промени в Закона за движение по пътищата (ЗДП) ще се създаде правна уредба за извършването на дейностите по ремонт и техническо обслужване на пътните… Прочети още »
  • Бургаска грация спечели злато в Япония Бургаска грация спечели злато в Япония
  • Бургаска треньорка вае нов талант Бургаска треньорка вае нов талант
  • Баскетболистките преклониха глава пред шампиона Баскетболистките преклониха глава пред шампио
  • „Шейховете” взеха точка на „Лаута” „Шейховете” взеха точка на „Лаута”
  • „Шейховете” излизат без Огнянов и Орачев „Шейховете” излизат без Огнянов и Орачев
  • Волейболистите се наредиха четвърти Волейболистите се наредиха четвърти
  • Елиан Димитров мачка с 5:0 на „Странджата” Елиан Димитров мачка с 5:0 на „Странджата”