Златен глобус "Кор Кароли" за "Фурия"

Сряда, 21 Декември 2016 11:10
Бургаският екипаж на яхта "Фурия" - Румен Котов, Михаил Копанов и Диан Зайков, е носителят на най-престижната ветроходна награда у нас - "Златен глобус" на Фондация "Кор Кароли" за 2016 година, предаде nautica.bg.

С победа завърши първото българско участие в престижната регата ARC (Atlantic rally for cruisers). "Фурия" спечели 1-во място в Class F, 3-то място в Cruising Division и 6-то място в цялостното класиране сред близо 200 участници.

Още в първата седмица от състезанието българският екипаж излезе начело в клас F. Ветроходците ни съумяха да удържат преднината в напрегната борба с опитни съперници до края.

Още новини от Релакс

Принц Хари залюби секси актриса

Принц Хари се среща с американската актриса Мегън Маркъл, съобщава Daily Mirror. Членът на кралската фамилия вече е запознал момичето с брат си Уилям и… Прочети още »
  • Бургаска грация спечели злато в Япония Бургаска грация спечели злато в Япония
  • Бургаска треньорка вае нов талант Бургаска треньорка вае нов талант
  • Баскетболистките преклониха глава пред шампиона Баскетболистките преклониха глава пред шампио
  • „Шейховете” взеха точка на „Лаута” „Шейховете” взеха точка на „Лаута”
  • „Шейховете” излизат без Огнянов и Орачев „Шейховете” излизат без Огнянов и Орачев
  • Волейболистите се наредиха четвърти Волейболистите се наредиха четвърти
  • Елиан Димитров мачка с 5:0 на „Странджата” Елиан Димитров мачка с 5:0 на „Странджата”