„Акулите” паднаха с над 40 т.

Четвъртък, 22 Декември 2016 12:43
Тежка загуба инкасираха баскетболистите на „Черноморец”. В последния си мач за 2016 г. бургазлии паднаха с 65:107 /18:21, 14:31, 15:29, 18:26/ от втория отбор на „Черно море Тича”.

Момчетата на треньора Георги Георгиев започнаха силно в срещата със серия от 10-0. Постепенно обаче варненци наваксаха изоставането и успяха да обърнат играта в своя полза. На почивката разликата в резултата стана двуцифрена – 52:32, а до края премина 40-те точки.

След този кръг 13-и кръг „Черно море Тича-2” запазва трето място в класирането с актив от 18 т. „Черноморец” ще зимува на шесто място с 12 т. от седем загуби и три победи.

Най-резултатен за бургазлии с 22 точки беше Стоян Милчев. Николай Николов вкара 15, Бисер Войков реализира 13 точки и 7 борби.

Първият мач за новата 2017 г. за „Черноморец” е на 5 януари, когато ще се играе отложеното градско дерби с „Делфин” от четвърти кръг. На 8 януари „Черноморец” гостува на „Академик”.