„Делфин” изпраща 2016-та с победа

Четвъртък, 22 Декември 2016 12:47
В последния кръг за годината от баскетболната „А” група, Източен регион, отборът на „Делфин” записа победа. Като гости бургазлии се наложиха в оспорван мач срещу втория в класирането „Шумен” с 88:79 /28:22, 19:20, 23:18, 18:19/. Това е пета победа от началото на шампионата за момчетата на треньора Тодор Тончев. С актив от 15 точки с баланс 5-5 те заемат четвърта позиция.

Топ реализатор за „Делфин” в мача стана Манол Тончев, който записа дабъл-дабъл от 30 точки и 12 борби. Брат му Ростислав Тончев добави 27 точки и 10 борби, а американецът в състава Терънс Греър се отчете с 22 точки и 11 борби.

На 5 януари „Делфин” гостува на „Черноморец” в градското баскетболно дерби. Три дни по-късно бургазлии играят срещу „Черно море Тича-2” във Варна.