Грациите отчетоха успешна 2016-та година

Вторник, 27 Декември 2016 14:36
Треньори и състезатели на СКХГ „Черноморец” изпратиха старата година с коледно тържество и номинации на най-успелите гимнастички. На тренировъчния килим в спортна зала „Младост” забавни изпълнения и авторски ансамблови съчетания изиграха всички възпитанички на клуба.

По време на коледно-новогодишното тържество СКХГ „Черноморец” обяви и своята клубна десетка за 2016 г. За №1 бе обявена националката при девойки старша възраст Полина Иванова. Възпитаничката на младата и амбициозна треньорка Рада Вражева записа много добра година. Грацията се класира пета на Европейското първенство в Израел /отборно/. Спечели бронзови медали от Световните купи в Минск и Лисабон, пета е на въже и топка от СК в Писаро. Полина Иванова е и три път вицерепубликанска шампионка от държавния турнир „Жулиета Шишманова”, от държавното отборно първенство и от държавно първенство „Елит”, носителка на два сребърни медали на отделните уреди.

Нейна подгласничка в Топ 10 е Стефани Кирякова - републиканска шампионка на ДП кат. „А” за девойки старша възраст и носителка на 4 златни медали на отделните уреди. Вицешампионка на ДОП и четвърта на ДТ „Жулиета Шишманова”, включена в националния отбор ансамбъл жени за подготовка през новия олимпийски цикъл 2017-2020 година.

Третото място заеха две състезателки. Това са Рая Димова - републиканска шампионка от ДП кат. „Б” индивидуално и отборно, златна медалистка на топка и бухалки и вицешампионката от държавното отборно първенство Стоянела Асенова.

Още новини от Бургас

Честваме Св. Петка - покровителка на брака, жените не работят

На Петковден – 14 октомври, църквата почита Света Параскева или още наричана Света Петка. Във всички епархии на Българската православна църква ще бъде почетена паметта… Прочети още »
  • Бургаска грация спечели злато в Япония Бургаска грация спечели злато в Япония
  • Бургаска треньорка вае нов талант Бургаска треньорка вае нов талант
  • Баскетболистките преклониха глава пред шампиона Баскетболистките преклониха глава пред шампио
  • „Шейховете” взеха точка на „Лаута” „Шейховете” взеха точка на „Лаута”
  • „Шейховете” излизат без Огнянов и Орачев „Шейховете” излизат без Огнянов и Орачев
  • Волейболистите се наредиха четвърти Волейболистите се наредиха четвърти
  • Елиан Димитров мачка с 5:0 на „Странджата” Елиан Димитров мачка с 5:0 на „Странджата”