„Бургас 64” има своя вицеевропейски шампион

Четвъртък, 29 Декември 2016 11:22
Бургаският шахмат изпраща 2016 г. с европейска титла по ускорен шах. Вицешампион на европейските младежки първенства стана Николай Желев от „Бургас 64”. Надпреварата се проведе в Нови Сад (Сърбия) и беше за момчета и момичета до 8, 10 и 12 години, юноши и девойки до 14, 16 и до 18 г.

Николай Желев се представи отлично при осемгодишните. Със седем точки от 9 се класира втори. В неговата възраст участваха 31 деца, от които в стартовия лист бургаското момче беше едва на дванадесето място по ЕЛО. С висок спортен дух и с победи срещу първия Артьом Биалиуски от Беларус и третия Раул Мухтаров от Азербайджан, Николай Желев доказа за пореден път къде е мястото на България в този интелигентен спорт, коментираха от ШК „Бургас 64”.

От ръководството на клуба благодарят на шампиона за положените усилия в тренировките и на „бойното поле”, на родителите на Ники Желев, както и на треньорите на клуба.

Българската делегация беше представена от осем състезатели. Много добре се представиха 8-годишните Ивелина Христова /Добрич/, която е трета, и Симеон Тодев /Пловдив/ - пети.

Нашите състезатели играха под флага на Европейската федерация (EUR).