Наследник на футболист очаква евро квалификациите

Петък, 30 Декември 2016 10:54
Състезателите от българския национален отбор за младежи до 19 години получиха само няколко дни почивка за нова година. Трикольорите се подготвят за предстоящата евро квалификация, а сред 16-те волейболисти е юношата на бургаския „Нефтохимик 2010”  Георги Петров. Посрещачът е син на бившия футболист Гергин Петров, който няколко години защитава цветовете на „Черноморец” под рамката на вратата.

Бургаският волейболист вече има натрупан „стаж” с екипа на националния тим. Георги Петров игра през настоящата година със състава на юношите до 18 години на Балканиадата, където нашите се окичиха със среброто. От Балканиадата за младежи до 20 г. в Сърбия Георги Петров и неговите съотборници спечелиха бронз.

Европейската квалификация 2017 ще се проведе от 12 до 15 януари в столичната зала „Христо Ботев”. Съперници на тима ни в квалификационна Група G са Беларус, Грузия и Дания. Националният селекционер Христо Райчев повика шестнадесет състезатели в разширения състав: