Бургаски топ състезател играе ¼-финал в Белград

Сряда, 04 Януари 2017 12:33
Динко Динев от ТК „Черноморец” се класира на четвъртфиналите на сингъл на турнира до 14 години „ВOZICNI TURNIR 2017” в Белград (Сърбия). Състезанието е от трета категория на Тенис Европа, а към момента номинираният в Топ 10 на Бургас тенисист се представя отлично.

Бургаският национал е поставен под номер 3 в схемата. По пътя към четвъртфиналите Динко Динев отстрани Филипос Астреинидис (Гърция), постигайки обрат за 3:6, 6:3, 6:4 . Ден по-рано нашият талант надделя над сърбина Марко Йованович със 7:5, 6:2. Следващият му съперник е номер 6 в схемата Алекса Кривокапич (Черна гора), който победи преминалия през квалификациите Ивайло Дечев (ТК Левски) – 7:5, 6:3.

За съжаление, преминалата през квалификациите Валерия Бесова от бургаския ТК „Авеню” отстъпи в първи кръг срещу Елена Марянович (Сърбия) с 3:6, 4:6.

Още новини от Бургас

Т. Дончев: Приоритет трябва да бъдат европейското финансиране и нов закон за обществените поръчки

Проблемите, свързани с европейското финансиране и нов закон за обществените поръчки бяха сред обсъжданите теми по време на среща на евродепутата Томислав Дончев с представители… Прочети още »