Гришо спечели титлата в Бризбейн

Неделя, 08 Януари 2017 15:22
Григор Димитров спечели в своята пета титла на ниво ATP. Българинът победи Кей Нишикори с 6:2, 2:6, 6:3 на финала на турнира Brisbane International с награден фонд $437,380, записвайки първа победа в кариерата си от четири мача с японския тенисист.
Димитров започна двубоя с два трудни сервис гейма, в които отрази три брейкбола, но успя да притисне съперника си в шестия гейм и проби за 4:2, а малко по-късно с още един брейк приключи сета за 36 минути.
Григор опита да притисне опонента си още в началото на втория сет, но не успя да се възползва от възможността си за пробив, след което се пропука неговото подаване. Световният №5 проби за 3:2 и 5:2 и със сервис гейм на нула изравни сетовете.
Решителният трети сет вървеше гейм за гейм до осмия, в който Димитров нанесе решителния си удар, повеждайки с 5:3. Световният №17 приключи мача още в следващия гейм, възползвайки се от първия си мачбол.
Димитров завърши с 24 печеливши удара и 23 непредизвикани грешки срещу 21-25 за най-добрия азиатец. Благодарение на успеха си в Бризбейн Димитров ще се настани на 15-а позиция в класацията.
Това е петата титла за Димитрив в неговата кариера. Първата от тях завоюва през 2013 г. в Стокхолм, другите три през 2014 г. в Акапулко, Букурещ и Лондон. Спортист №1 на България за 2014 г. игра на финала в Бризбейн и през сезон 2013, но тогава отстъпи пред Анди Мъри.
По пътя си към трофея най-успешният български тенисист отстрани последователно Стив Джонсън, Никола Маю, Доминик Тийм и миналогодишния шампион Милош Раонич.