Пак отложиха контролите на „Нефтохимик 2010”

Сряда, 11 Януари 2017 09:23
Отложените две контролни срещи между „Нефтохимик 2010” и „Добруджа” отново няма да се състоят. Заради лошото време, блокирани пътища и забраните за пътуване към Североизточна България, бургазлии за втори път няма да могат да пътуват до Добрич. От 6 и 7 януари контролите с „Добруджа” бяха пренасочени за 11 и 12 януари (сряда и четвъртък). При нормализиране на обстановката двете проверки все пак могат да се изиграят в петък и събота, 13 и 14 декември.

До подновяването на първенството във висшата Суперлига остават пет дни, а момчетата на старши треньора Петър Дочев все още нямат изигран спаринг. На 16 януари волейболистите на „Нефтоимик 2010” са домакини на ЦСКА.

Както е известно тимът подсилиха разпределителите Георги Братоев и Николай Кичуков. Тренировки с отбора води и националът Жани Желязков. Синът на бившия наставник на „шейховете” Николай Желязков, сега селекционер на националната младежка гарнитура, все още не е финализирал отношенията си с клуба. Посрещачът Валентин Братоев се възстановява след операция на крака. В игра се завръща Стоян Самунев, който заради фрактура на пръст, получена на мача за суперкупата, пропусна всички срещи от шампионата до момента.