Гришо удари Истомин, отива на 1/4финал

Петък, 17 Февруари 2017 06:33
Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи с 2:0 сета /7:6, 6:1/ Денис Истомин в мач от втория кръг на турнира от сериите АТП 500 в Ротердам. Така първата ни ракета продължава победния си ход от началото на 2017-а година, като записа 16-и успех от 17 изиграни мача. Единственото му поражение остава това от Рафаел Надал на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия. Димитров  през германеца Миша Зверев с 2:1 сета в първия кръг на състезанието, а сета отстрани и Истомин.

На четвъртфиналите в Ротердам Григор Димитров ще се изправи срещу белгиеца Давид Гофен в повторение на финала от турнира в София преди седмица.

Първият гейм бе по-оспорван, като Григор Димитров дръпна за 3:1 след като осъществи ранен пробив. Григор имаше шанс за пробив в седмия гейм при 4:2 в своя полза, но узбекистанецът се измъкна и намали на 3:4. Истомин стигна до шанс за пробив в следващия си гейм и при втората си възможност успя да пробие българина за 4:4, а след това и да поведе с 5:4  и 6:5. Стигна се до тайбрек, който Григор спечели с 9:7 точки.

Във втория сет Григор Димитров бе повече от убедителен и набързо поведе с 3:0 и 4:1 гейма. Димитров пак стигна до възможност за пробив с хубав бекхенд, но Истомин изравни за 40:40. Страхотно стоп воле отново откри шанс за пробив пред най-добрия ни тенисист. При четвъртия си шанс за пробив, Гришо се възползва и поведе с 5:1, а след това затвори сета с 6:1 гейма.