"Копенхаген" победи "Лудогорец" в София

Петък, 17 Февруари 2017 06:59
"Лудогорец" загуби с 1:2 домакинството си срещу "Копенхаген" в първи 1/16-финал в турнира Лига Европа. Двубоят на ст. "Васил Левски" започна нещастно за разградчани, след като Абел Анисе си вкара автогол още във втората минута. Тогава след разиграване след ъглов удар топката се удари в застаналия пред празната врата мадагаскарец. Авансът на датчаните им позволи да играят пестеливо и компактно, като почти не оставиха възможности пред "Лудогорец", въпреки наложеното игрово предимство от страна на българския шампион. До почивката удари отдалеч опитаха Марселиньо и Върджил Мисиджан, но без успех.

След почивката се очакваше масирана атака от страна на "Лудогорец", но вместо това Юсеф Туту от "Копенхаген" улучи греда още в 46-ата мин. В 53-ата пък той вкара гол след бърза контраатака. До края опитите на "Лудогорец" доведоха само до почетен гол, отбелязан от румънеца Клаудиу Кешерю в 81-ата мин. след разбъркване.

В последната минута бе изгонен Ян Грегуш от гостите и така той ще пропусне реванша в Дания идния четвъртък.

Още новини от Бургас

Бургазлията, убил Наталия, може да е заспал

26-годишният бургазлия, който вчера предизвика тежка катастрофа в Банско и премаза млада жена, може да е заспал зад волана. Това заяви началникът на КАТ в… Прочети още »
  • „Шейховете” взеха точка на „Лаута” „Шейховете” взеха точка на „Лаута”
  • „Шейховете” излизат без Огнянов и Орачев „Шейховете” излизат без Огнянов и Орачев
  • Волейболистите се наредиха четвърти Волейболистите се наредиха четвърти
  • Елиан Димитров мачка с 5:0 на „Странджата” Елиан Димитров мачка с 5:0 на „Странджата”
  • Борците спечелиха седем медала Борците спечелиха седем медала
  • Бесова извоюва титлата до 14 г. Бесова извоюва титлата до 14 г.
  • „Нефтохимик 2010” излиза срещу екзекутора на „Дея” „Нефтохимик 2010” излиза срещу екзекутора на
  • Световното по волей няма да се играе в Бургас Световното по волей няма да се играе в Бургас
  • Бургас ще е домакин на държавния шампионат по гребен ергометър Бургас ще е домакин на държавния шампионат по
  • „Нефтохимик 2010” продължава за Купата „Нефтохимик 2010” продължава за Купата
  • „Дея” не успя да изненада „Марек” „Дея” не успя да изненада „Марек”
  • Бургаски каратист награден с „Воля за победа” Бургаски каратист награден с „Воля за победа”