13-годишна е шампионка при жените по шах

Вторник, 07 Март 2017 09:03
Абсолютен рекорд за възраст в българската шахматна история записа Нургюл Салимова. В битка с топ талантите на родния женски шах 13-годишната състезателка на ШК „Бургас 64” извоюва титлата на Републиканското индивидуално първенство по класически шах. С четири ремита и пет победи талантливата шахматистка завърши със седем точки и изпревари втората в класирането гросмайстор Маргарита Войска 6,5 т. /Локомотив Пловдив/, трета е Виктория Радева 6 т. /Локомотив Пловдив/.

Купата на победителката връчи олимпийската шампионка по лека атлетика на троен скок - Тереза Маринова. С принос за израстването на шампионката са треньорите в „Бургас 64” Живко Жеков, Виктория Бухтеева и Вячеслав Тиличеев.
Финалът на републиканския шампионат се проведе в Плевен. В него участваха спечелилите квоти десет топ състезателки, които играха в кръгова система.