КВТ „Черноморец” отново е лидер в класирането

Събота, 11 Март 2017 09:03
Дамите на КВТ „Черноморец” посрещнаха 8 март с нови високи постижения. На отборното първенство по вдигане на тежести за всички възрасти, провело се във Варна на 1 и 2 март, бургаските тежкоатлетки извоюваха куп призови места. Покрай ескалиралото напрежение в залата обаче момичетата така и не могли да се израдват на успехите си. А те са повече от впечатляващи.

На подиума в „Спорт Палас” първи места спечелиха Атанаска Илиева /кат. 58 кг, девойки/, Диана Георгиева /кат. 69 кг, девойки/, Ивета Бойнова /кат. +75 кг, кадетки/ и Християна Димитрова /53 кг, кадетки до 15 г./. На второ място се класираха Даниела Пеева /58 кг, девойки/, Преслава Василева /48 кг, девойки/, Теодора Станкова /58 кг, кадетки до 15 г./ и 11-годишната Гергана Балева /кат. 44 кг, момичета до 13 г./. Почетното трето място заеха Димитрия Димитрова /кат. 44 кг/, Илияна Христова /53 кг, девойки/ и Надежда Димова /48 кг, девойки/. В шампионата за КВТ „Черноморец” дебютираха трима  представители при 13-годишните момчета. След този първи кръг от първенството отборно бургаският клуб заема лидерското място и смело гледа към своята рекордна за страната 28 шампионска титла.

Любопитен факт е, че тежкоатлетките на „Черноморец” се справят еднакво добре и в други видове спорт. Голяма част от момичетата намират време да се занимават с борба и са медалистки в дамското направление. Други пък са се насочили и към женския футбол, където тренират през свободното си време.