Волейболистите завършиха четвърти

Събота, 11 Март 2017 11:07
В последния 22 кръг от редовния сезон на Суперлигата „Нефтохимик 2010” победи с 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) „Черно море БАСК” като гост във Варна. Така бургазлии се наредиха на четвърто място в класирането с 16 победи, 6 загуби и 46 точки и в четвъртфиналния плейоф ще срещне петия „Пирин”. „Моряците” са на 10-а позиция в таблицата с 5 победи, 17 загуби и 17 точки.

С отличен сервис „Нефтохимик 2010” надделя над домакините, записвайки 11 директни точки срещу четири за „Черно море”. Много добре сработи и блокадата на бургазлии - 8-7. Посрещането и атаката им също беше на високо ниво, съответно 60%-54% и 47%-39%.

Най-резултатен за победата на бургазлии беше Петър Христов с 16 точки (1 блок и 58% ефективност в атака), а Валентин Братоев добави 12 точки (6 аса, 64% позитивно посрещане и 50% ефективност в атака).

В първи кръг от четвъртфиналния плейоф лидерът ЦСКА играе срещу осмия „Тетевен волей”, вторият „Монтана” срещу седмия „Марек Юнион Ивкони”, третият „Добруджа” срещу шестия „Левски”.

Резултати от другите срещи в кръга: Марек Юнион Ивкони – Арда 3:0, Левски – Добруджа 1:3, ЦСКА - Тетевен волей 3:0, Монтана – Славия 3:0, Миньор - Пирин 3:1.