„Нефтохимик 2010” се справи с аутсайдера

Понеделник, 13 Март 2017 10:57
Очаквано баскетболистките на „Нефтохимик 2010” победиха последния в класирането при жените „Септември”. Момичетата на треньора Иван Лепичев се наложиха като гости с 97:64 /23:21, 26:16, 22:9, 26:18/. Това е пети успех от началото на сезона в женското първенство за „Нефтохимик 2010”. Бургазлийки имат осем загуби и остават на четвърто място с 18 точки.

Домакините поведоха в резултата с 5 точки, като след това продължиха да водят. Серия от 10-0 обаче даде аванс от две точки за „Нефтохимик 2010” в края на първата четвърт. Разликата се покачи след втория период за 49:37, а след почивката нова порция серия 16:2 предреши изхода от двубоя.

Ашли Прим бе най-резултатна за победителките с 24 точки. Теодора Динева записа дабъл-дабъл от 23 и 12 борби, а Тина Требец добави 16 точки. В следващия мач „Нефтохимик 2010” приема в зала „Бойчо Брънзов” третият „Берое” /Стара Загора/.