Второ място за бургаските каратеки

Вторник, 14 Март 2017 09:33
Състезателите на „Киокушин Спирит” спечелиха отборното второ място на държавното лично първенство за деца от 5 до 13 години. В зала „Бойчо Брънзов” домакините, с треньор двукратната световна шампионка на ката – Сенсей Гергана Апостолова-Костова, извоюваха шест шампионски титли, десет сребърни и десет бронзови медала.

Със златото се окичиха Игор Пейчев, Каролина Наваро, Гергана Янева, Стратимир Стратиев, Гергана Имперова и Димитър Кочев. Носители на среброто станаха Димитрий Шумилин, Георги Димитров, Ивайло Ромилов, Арина Попова, Александр Потапов, Даниил Молдованов, Илия Гешев, Динко Наваро, Стела Стаматова и Валентин Желев. На трто място се класираха Живко Костадинов, Преслав Стаматов, Любомир Янев, Варвара Митриевна, Александър Станев, Ярослава Прудникова, Александър Близнаков, Иван Павловски, Кирил Домрачев и Валери Кулчицки. Своя принос за второто място в отборното класиране дадоха Кристиян Митков, Стоян Калчев, Степан Уръйвко, Александър Петров и Артьом Прудников, заели четвърти позиции.

На държавното първенство клубът на световния шампион Шихан Емил Костов – СК „Ичи геки – Варна” защити отборната купа.
Участие в надпреварата взеха 150 състезатели от Айтос, Монтана, Ямбол, Силистра, Куклен, Варна, Пловдив, Трявна, Асеновград и Бургас, членове на Българска киокушин асоциация - ИКО България.

Първенството бе открито по японски обичай - с Тайко (барабани). Състоя се и церемония по връчване на 3-ти дан на Сенсей Иван Шишиньов, председател на СК „Улот Сморт” Пловдив и един от първите деятели на киокушин карате в България.
Турнирът бе организиран съвместно с Община Бургас и Спортен карате клуб „Киокушин Спирит” – Бургас.

Следващата на родните ни каратеки е в Румъния. Част от националния отбор на БКА – ИКО България, сред които и състезатели на клуба на Сенсей Апостолова, предстои да замине този петък, 17-ти март, в Букурещ, където ден по-късно ще се проведе Балканско първенство за мъже, жени, юноши и девойки.