„Шейховете” надвиха пряк конкурент

Вторник, 14 Март 2017 09:35
„Футболистите са страхотни, показват го на тренировките всеки ден. По този начин може да вървим напред заедно. Всеки един, който излезе, се раздава на максимум”. С тези думи старши треньорът на „Нефтохимик” оцени поредния успех на своя тим. В мач от 24-ия кръг на Първа професионална лига „шейховете” победиха един от преките си конкуренти за оцеляване в елита „Верея” /Стара Загора/ с 1:0. С великолепно центриране от тъч Галин Иванов намери Георги Вълчев, който в 72-ата минута технично прехвърли вратаря на гостите.

С този успех „Нефтохимик” продължава с отличното си представяне след нова година. Това е четвърта победа за бургазлии в последните седем шампионатни срещи. С актив от 26 точки бургазлии вече са 11-и, само на точка зад „Верея” и на три зад деветия в класирането „Берое”.

Мачът започна със здрава битка в средата на терена. В 15-та минута домакините имаха шанс да открият, но Галин Иванов прати топката край страничната греда. В средата на първата част „Верея” получи шанс на два пъти да изпълни пряк свободен удар, но и в двата случая Георги Андонов не затрудни бургаския вратар.

През второто полувреме отново преобладаваше битката и головите положения липсваха. В 65-та минута след грешка на Янко Георгиев пред гостите се откри възможност да открият, но след няколко рикошета топката кацна на напречната греда и излезе в аут. В 72-та минута Галин Иванов се възползва от зле подредената защита на „Верея” и изпълни бързо тъч, като намери перфектно Георги Вълчев. Той излезе сам срещу Пламен Колев и много технично успя да го прехвърли за 1:0, До края на мача „шейховете“ успяха да задържат резултата.
В неделя , 19 март, „Нефтохимик” приема „Черно море” в среща от 25 кръг.

Мачът на стадион „Лазур“ е с начален час 15:00.