„Дея” завърши с бронзов медал

Вторник, 14 Март 2017 09:37
Новакът във волейболната Висша лига „Дея волей” дебютира с бронзов медал при мъжете. Бургазлии не успяха да се класират за финала за влизане в Суперлигата, но се оттеглят достойно след много добро представяне през сезона.

В полуфиналните плейофи отборът на „Дея волей” отстъпи с 2-0 в серията срещу „Хебър”. В първия мач в Пазарджик бургазлии отстъпиха с 0:3 гейма. В мача реванш в препълнената зала „Младост” двата тима изиграха много оспорван петгеймов двубой, завършил с победа за гостите 3:0 /25:16, 25:18, 14:25, 25:27, 15:13/.

Домакините стартираха силно, впоследствие играчите на Атанас Петров набраха инерция и поведоха, като запазиха преднината до края на гейма. В третата част бургаският тим направи разлика от няколко точки, която така и не бе стопена. Състезателите на пазарджишкия отбор диктуваха темпото в четвъртия гейм, но допуснаха изравняване в ключови моменти и срещата влезе в тайбрек. „Хебър” взе преимущество още в началните минути на петата част. „Дея волей” обаче успя да стопи негатива от 7 точки при 12:13. Последва дълго разиграване, спечелено от гостите, които в крайна сметка се пребориха и с минимална разлика спечелиха.

На финала „Хебър” ще срещне лидера от група „Б” „Доростол”, който победи „Виктория Волей” с 2-0.