Осем бургаски грации се класираха за „Елит”

Сряда, 15 Март 2017 09:29
Грации на бургаските клубове по художествена гимнастика спечелиха квалификацията от държавното първенство за категория „Елит”, което се проведе в столицата.

При девойки старша възраст на най-предна позиция се класира Татиана Воложанина. В тренировъчната зала „Арена Армеец” състезателката на „Олимпия 74” спечели второ място. Първа е Йоанна Ангелова /Левски Триадица/. В конкуренция с над 50 грации от цялата страна квалификацията преодоляха още представителките на „Черноморец” Стоянела Асенова /9-о място/ и Станиела Йовчева /19-о/, както и съгражданката им от „Олимпия” Гергана Стамболиева /24-о място/. В тази възрастова група в категория „Елит” се класират първите 27 състезателки.

Челно място в квалификацията при девойки младша възраст зае Ева Брезалиева от „Олимпия”. Възпитаничката на треньорката Елена Симеонова се класира втора след победителката Стиляна Николова /Етър Елит/. В елитната категория ще играят десетата в листата Магладина Миневска /Олимпия 74/ и още две състезателки на „Оримпия” - Кристина Кърчева /17-о място/ и  Виктория Сахатчиева /26-о място/. Право на участие тук имат 30 гимнастички.
При жени Бургас няма своя представителка. Победителка е Анна Шивачева /Академик/.

Всички преодолели квалификацията за втората по сила категория в художествената гимнастика „Елит” придобиха право да участват в републиканското първенство за приз „Жулиета Шишманова”. Надпреварата в Бургас ще се проведе от 24 до 26 март.