Общината подпомага шампиони в щангите и плуването

Четвъртък, 16 Март 2017 10:31
Щангистка и ветеран в плуването ще получат финансова помощ от община Бургас. На свое редовно заседание Комисията по спорт гласува подпомагане за националката Атанаска Илиева и Кирил Ватев.

Състезателката на КВТ „Черноморец” ще получи 2500 лв. за подготовка в клуба. През настоящата година талантливата тежкоатлетка ще вземе участие в три големи първенства. Това са световното първенство за кадети през април в Банкок, Тайланд, на европейското за кадети през септември в Прищина /Косово/ и на европейското за девойки през октомври в Тирана /Албания/. Атанаска Илиева е бронзова медалистка от миналогодишното европейско първенство за кадетки до 17 г., пета на европейско първенство за девойки. Треньор на многократната шампионка е Димитър Ковачев.

Многократният шампион в плуването и рекордьор Кирил Ватев ще бъде подпомогнат с 1500 лева. за участието му на световно първенство за ветерани в Унгария през август. Останалите средства до 3000 лв., от колкото се нуждае Ватев, ще бъдат набавени от перо „други дейности”. Бургазлията е плувал финал на европейско първенство през 1988 г. Същата година той е балкански шампион за мъже като част от отбора на „Черноморец“.

Еднократна финансова помощ от 2000 лв. ще получи ЛК „Маратонец” и Военен клуб „Антена” - 1000.

За бенефиса на „Живите легенди на ФК „Черноморец” бяха гласувани 1000 лв. На събитието ще се съберат всички ветерани, които са дали много за развитието на спорта в Бургас. На срещата на бившите и настоящи футболисти на „Черноморец” ще бъде отдадена необходимата почест и уважение към ветераните.