„Нефтохимик 2010” на една ръка от полуфинала

Петък, 17 Март 2017 09:35
Очаквано „Нефтохимик 2010” победи като домакин „Пирин” /Разлог/ с 3:1 (25:21, 24:26,  25:18, 25:20) в първия мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата при мъжете. При успеха бургаските волейболисти бяха подкрепени от колегите си от едноименния футболен клуб, както и от собственика Мартин Бошнаков, наставника на „шейховете” Христо Янев, изпълнителния директор Благомир Митрев, техническия Николай Тодоров и др.

В зала „Младост” момчетата на треньора Петър Дочев стартираха уверено и с лекота спечелиха първия гейм. Не по същия начин обаче се разви играта във втория период, в който водещи бяха гостите. Бургазлии имаха проблем в посрещането, „Пирин” пропусна да затвори гейма при 24:23, но направи това при втория път с 26:24 и изравни.

В следващите два периода”Нефтохимик 2010” не допусна изненади. Доминиращ в играта и в резултата бургаският тим спечели мача.

С най-много точки при победата на „Нефтохимик 2010” завърши Валентин Братоев с 23 точки (4 аса, 69% добро и 34% посрещане, 54% в така). Ники Николов добави 18 точки, а Жани Желязков – 12.

Така бургазлии поведоха с 1-0 победи. В четвъртфиналната серия се играе до две победи от три мача, като следващата среща между двата тима е на 19 март в Разлог.

В другия четвъртфинал „Монтана” победи „Марек Юнион Ивкони” с 3:0.