Пропусната дузпа и незачетен гол лиши „Нафтата” поне от точка

Понеделник, 20 Март 2017 09:35
„Нефтохимик” изигра много силен мач срещу „Черно море”, но загуби с 1:3. Двубоят от 25 кръг на Първа лига се игра пред повече от 3000 зрители на „Лазур”, а „зелените” фенове създадоха невероятна атмосфера на стадиона. Бургазлии заслужаваха да спечелят, но в крайна сметка „моряците“ успяха да се възползват от малкото си голови положения и да грабнат трите точки.

Морското дерби започна с прекрасна възможност за домакините. В 10-та минута Иван Вълчанов се възползва от грешка на вратарят на „Черно море” Дюлгеров, който не овладя върната към него топка. Вълчанов го изпревари и стожерът го спъна в наказателното поле за дузпа. Галин Иванов застана зад топката, но Дюлгеров се реабилитира и спаси. Срещата продължи да бъде много оспорвана. В 25-та минута „Черно море” можеше да открие резултата, но Михаил Венков с глава нацели напречната греда.

В 31-та минута се случи най-спорната ситуация в двубоя. След корнер за „Нефтохимик” Яни Пехливанов стреля с глава, топката се отби от горната греда и тупна на гол линията на „моряците“. От повторенията се видя, че е преминала линията и съдиите неправилно не са признали попадението за домакините. Малко по-късно Янко Георгиев имаше късмет при едно излизане извън наказателното поле, когато му се наложи да финтира съперник с топка в крака и да чисти в тъч. Преди почивката Галин Иванов пък прати в мрежата на гостите, но попадението бе отменено заради засада.

През втората част битката на терена продължи, но „моряците” успяха да отбележат два бързи гола. Марек Кузма се появи в игра и в рамките само на 3 минути, между 69 и 72, отбеляза две попадения. И точно когато срещата изглеждаше решена, Георги Вълчев отбеляза красив гол и върна интригата в двубоя. Галин Иванов центрира отдясно, резервата Живко Петков заложи топката зад себе си, а там Георги Вълчев прониза 17-годишния вратар на варненци за 1:2.

До края още една спорна ситуация беляза двубоя, след като реферът Ангел Ангелов не отсъди дузпа за домакините при един пробив на Владислав Романов. В добавеното време при една контраатака Лопес се оказа на добра позиция и оформи крайното 1:3.

„Доволен съм от всичко, което направиха момчетата. Направихме и грешки. Много силен мач за нас срещу много силен, стойностен отбор, който наказа грешки в нашата игра. Надявам се да се поучим от тези неща. Знаехме още от вторник, че Цветков ще излезе централен нападател. Не ни изненадаха с нищо. Изтървахме доста положения за гол, които си изработихме сами”, каза след мача Христо Янев.

Наставникът на бургазлии похвали и феновете: Феновете бяха днес страхотни. Ако играем всеки мач пред такава публика, ще ни бъде много по-лесно, ще имаме допълнителен коз. Трябва да кажа, че феновете бяха страхотни и ги призовавам да пълнят стадиона всеки мач”.

След този кръг „Черно море” вече е 4-ти с 40 точки и няма как да бъде изместен от топ 6 след последния кръг от редовния сезон. „Нефтохимик” загуби за първи път през пролетта и е 12-ти с 26 точки.