Кмет и водач на листа подкрепиха „делфините”

Понеделник, 20 Март 2017 10:50
Трета поредна победа във втората шестица на мъжката „А” група записа отборът на „Делфин”. Момчетата на треньора Тодор Тончев спечелиха драматично морското дерби с „Черно море Тича” в зала „Бойчо Брънзов”. Подкрепа от трибуните баскетболистите получиха от кмета Димитър Николов и водача на листата на ГЕРБ за Бургас Ивелина Василева.

След обрат в последната част, домакините надвиха лидер в класирането със 76:74 /16:25, 14:20, 22:15, 24:14/, а успехът на „Делфин” в седмия кръг доведе до размествания в листата. С актив от 11 точки бургаският тим се изкачи на третото място, докато „Черно море Тича” отстъпи първата позиция на „Шумен”.

Гостите от Варна натрупаха аванс още през първата част, а на почивката покачиха преднината си до 15 точки – 30:45. В третия период „делфините” свалиха разликата до 8 точки, за да стигнат до пълен обрат в заключителната част. Манол Тончев донесе първото равенство в срещата 63:63, а пет минути преди края с тройка изведе своя отбор напред – 66:63. Последва игра кош за кош, а близо 70 секунди преди сирената резултатът отново беше равен – 73:73. Йосиф Горельов отбеляза кош за домакините 75:73, а варненци намалиха с един наказателен удар. Бургазлии устискаха победата до края, като крайното 76:4 оформи младият Николай Георгиев.

Манол Тончев записа 30 точки и 7 борби, а 24 плюс 12 добави брат му Ростислав. С 10 т. и 9 борби завърши Терънс Гриър. На 26 март, неделя, „Делфин” гостува на предпоследния „Дунав”.

Още новини от Бургас

Бургазлия с трофей за изобретение

Голямата награда петото Национално изложение "Изобретения, трансфер, иновации 2014 /ИТИ/ спечели бургазлията Величко Янков.  Той получи трофей “СИБ ИЗОБРЕТАТЕЛ НА 2014 ГОДИНА“ за разработката за… Прочети още »