„Нефтохимик 2010” продължава напред за титлата

Понеделник, 20 Март 2017 10:59
Волейболистите на „Нефтохимик 2010” се класираха на полуфинал във волейболната Суперлига на България. Четвъртите от редовния сезон спечелиха гостуването си на „Пирин” в Разлог с 3:0 (27:25, 25:23, 25:22) във втората среща от 1/4-финалните плейофи.

Момчетата на треньора Петър Дочев имаха по-добре успеваемост в атака (60%-52%), посрещането им също беше на високо ниво, реализираха повече директни точки от начален удар, но направиха повече непредизвикани грешки и по-малко блокади. Най-резултатен за победата на „Нефтохимик 2010” беше Николай Николов с 13 точки (3 аса, 2 блока и 62% ефективност в атака), а Жани Желязков добави 12 точки (2 блока и 50% ефективност в атака).

На полуфинала бургаският тим очаква победителя от двойката ЦСКА – „Тетевен Волей”, които играят днес. Полуфиналите започват на 28 март. Играе се до 3 победи от пет мача. Първите две срещи ще са на 28 и 29 март.